Мета: ознайомлювати із живописом як видом образотворчого мистецтва; поглиблювати знання про види живопису; засвоювати правильну побудову композиції на аркуші паперу; закріплювати поняття «анімалізм», навички малювання складної форми; активізовувати спостережливість, фантазію, сенсорні вміння і навички; стимулювати розвиток допитливості й уяву; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу, любов до тварин. Оснащення. Зоровий ряд: навчальні плакати; фотороботи; репродукції картин відомих художників і навчальні роботи з методичного фонду. Обладнання: альбом для малювання; простий олівець; гумка; кольорові олівці. Тип: комбінований урок.

ХІД УРОКУ

!. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

ПІ. Мотивація навчальної діяльності

IV, Викладення нового навчального матеріалу Слово вчителя

Із давніх-давен люди придивлялися до тварин. Найдавніші зображення тварин, що збереглися, були створені ще в первісну епоху. На наскельних малюнках можна побачити контури фігур звірів, що виконані яскравими фарбами —'червоними або жовтими. Такі «картини» було добре видно в напівтемряві печер, які освітлювали смолоскипи або полум'я багаття. Первісні художники дуже добре знали тварин, від яких залежало їх життя. Легкою і гнучкою лінією вони передавали рухи оленів, биків, кабанів, коней, уже вимерлих мамонтів і печерних ведмедів. Первісна людина вірила, що для вдалого полювання потрібно вразити стрілою або списом намальованого звіра: це забезпечить успіх під час справжнього полювання.

Організація сприйняття творів мистецтва

Учитель пропонує уважно розглянути акварельний малюнок видатного німецького художника Альбрехта Дюрера «Молодий заєць». Звертає увагу учнів на те, що картина намальована з такою увагою, що могла б стати ілюстрацією до наукової статті. Детально промальовано трохи скуйовджене тілі відчувається, що він готовий будь-якої миті кинутися навтіки.

Коментар. Учитель демонструє учням репро - //

Дукції творів художників-анімалістів у різних видах живопису, не акцентуючи уваги на техніці виконання. Запропонована розповідь має на меті сформувати в учнів загальне уявлення про розмаїття способів зображення тварин.

Учні виконують творчу роботу. Учитель подає індивідуальну допомогу.

VI. Підбиття підсумків.

Обговорення учнівських робіт Відбувається обговорення учнівських робіт.

Коментар. Учні повинні наводити визначення поняття «художник-анімаліст», уміти відтворювати зображення тварини за запропонованою схемою, демонструвати навички роботи з кольоровими олівцями.

    Додатковий матеріал З гілки на гілку І тому раденька Носить вітер білку, Білочка руденька. Не дає упасти Хвостик пухнастий.