Тема уроку: Дизайн екстер’єру архітектурних споруд.

Виконання ескізу екстер’єру житлового приміщення українців у XXI ст. (фасад).

Мета уроку: Ознайомити учнів з дизайном екстер’єру житла народів України на прикладах архітектури рідного міста; формувати естетичний смак та художню культуру на зразках народної архітектури; розвивати творчу уяву та аналітичне мислення засобами графіки; навчити виконувати ескіз фасаду житлового приміщення.

Оснащення уроку:

— для вчителя: Фотоматеріали архітектурних об’єктів рідного міста, плакат графічного виконання імітації рівних матеріалів, розробки архітекторів — зовнішній вигляд будинку (фасад), виставка малюнків учнів молодших класів «Дім, в якому я мрію жити»;

— для учнів: зошит, ручка, папір, матеріал за вибором учня.

Хід уроку

1. Організаційна частина

2. Повідомлення теми уроку

3. Розповідь вчителя, конспектування основних визначень.

3. 1. Коротке повторення вивченого матеріалу:

- основні закони архітектури (міцність, краса, корисність);

- яка буває архітектура за призначенням (житлова, промислова, громадська, культова);

- що включає в себе планування архітектурного об’єкта (планування ландшафту).

3. 2. Виконання планування архітектурного об’єкту.

Екстер’єр — це зовнішнє оформлення архітектурної споруди. Він може включати в себе твори монументального та декоративного мистецтва (мозаїку, вітраж, настінний розпис).

Творчі пошуки нового стилю — закономірне завдання часу. Зовнішній вигляд будинку повинен повністю розкривати архітектурний замисел, отже, доцільно вивчити специфіку всіх зображень матеріалів, які будуть застосовані для побудови об’єкту (розгляд плакату графічного виконання імітації різних матеріалів: дерево, камінь, черепиця, мозаїка, вітраж, решітки і т. п).

4. Перехід до творчої діяльності.

4.1. Розгляд фотоматеріалів архітектурних об’єктів рідного міста.

4.2. Розгляд виставки дитячих малюнків «Дім, в якому я мрію жити».

4.3. Оголошення теми практичної роботи: «Ескіз екстер’єру житлового будинку українців у XXI ст. Фасад. » Техніка виконання — графіка.

5. Творча діяльність учнів.

5.1. Пошук композиційного вирішення.

5.2. Робота над кількома варіантами фасаду будинку.

5.3. Затвердження найбільш вдалого варіанту.

5.4. Лінійна побудова фасаду житлового будинку: загальні форми.

5.5. Уточнення деталей.

5.6. Завершення роботи.

6. Підсумок уроку, обговорення робіт.