Мета: закріпити знання про прикметник; розвивати зв'язне мовлення учнів; учити писати переказ тексту за малюнком і питаннями; виховувати любов до природи, до рідного слова.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 265)

— Прочитайте виразно, передаючи голосом захоплення.

— Які назви ознак і слова, з якими вони пов'язані, ви виписали?

— Прочитайте слова — назви ознак, близькі за значенням.

2. Хвилинка чистопису

Із іг їх кігтики

— Доберіть із двома першими буквосполученнями слова — назви ознак предметів. (Залізне кільце, різкий запах; іграшковий будиночок, бігова доріжка)

— Запишіть дві пари слів (за вибором) і поставте запитання до слів — назв ознак предметів.

III. Повідомлення теми й мети уроку

— Сьогодні ми повторимо те, що знаємо про слова — назви ознак

Предметів, а саме: на які питання відповідають, з якими словами зв'язані

В реченні. Також учитимемося писати переказ тексту за малюнком

І запитаннями.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Аналітична вправа (вправа 267)

— Прочитайте. Чи відгадаєте, про що тут сказано?

— Чому ви не можете здогадатися, про що йдеться?

— А тепер прочитайте й відгадайте загадку.

— Які слова допомогли вам це зробити?

— Запишіть ці слова. Усно поставте до них питання.

2. Фізкультхви линка

3. Розвиток зв'язного мовлення (вправа 266)

— Прочитайте текст. Розгляньте малюнок.

— Знайдіть і прочитайте опис дятла.

— Як ще називають дятла? (Лісовий лікар)

— Послухайте, як про нього написала Г. Чубач.

Добрий дятел жив на дубі, Долотом дерева длубав — Де жука, де короїда Роздобуде для обіду. І йому самому смачно, І дерева дятлу вдячні.

— Усно дайте повні відповіді на запитання (за текстом та малюнком).

1) Який дятел? {Дятел гарно вбраний.)

2) Яка в нього голівка? (Голівка в нього чорна з червоною плямою.)

3) Яка спинка? {Спинка чорна.)

4) Які крила? {На чорних крилах білі плямочки і смужечки.)

5) Який дзьоб? {Дзьоб міцний.)

6) Які кігтики? (Кігтики гострі.)

7) Який хвіст? (Хвіст жорсткий.)

— Запишіть відповіді. Підкресліть назви ознак.

— Прочитайте записаний текст.

V. Підсумок уроку

— Що було найскладнішим на сьогоднішньому уроці?

— Що сподобалося найбільше?

Метод «Інтерв'ю»

Діти об'єднуються у пари. Кожна пара розподіляє ролі: кореспондент і респондент.

Кореспондент складає три питання щодо теми уроку, а респондент відповідає на них.

Потім учні міняються ролями.

VI. Домашнє завдання

Вправа 268.